| Brand | Intel |
|---|---|
| Manufacturer | 69/F. CENTRAL PLAZA, 18 HARBOUR ROAD, HONG KONG-WANCHAI, HONG KONG, Intel |
| Item Height | 0.1 Centimeters |
| Item Width | 11.8 Centimeters |
| Product Dimensions | 23.3 x 11.8 x 0.1 cm; 79.38 g |
| Batteries | 1 AAAA batteries required. |
| Item model number | Intel Core Ultra 5 245K |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Unknown |
| Processor Speed | 5.2 GHz |
| Processor Socket | LGA 1700 |
| Processor Count | 1 |
| Voltage | 28 Volts |
| Wattage | 125 Watts |
| Are Batteries Included | No |
| Lithium Battery Energy Content | 2.6 Watt Hours |
| Lithium Battery Weight | 5 Grams |
| Number of Lithium Ion Cells | 4 |
| Manufacturer | Intel |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 79.2 g |
View cart “Ryzen 5 4600G” has been added to your cart.
Intel® Core™ Ultra 5 Processor 245K (24M Cache- up to 5.20 GHz)
₹28,490.00
| Brand | Intel |
| CPU Manufacturer | Intel |
| CPU Model | Unknown |
| CPU Speed | 5.2 GHz |
| CPU Socket | LGA 1700 |
Categories: Intel Processor, Processor
Description
Technical Details
Reviews (0)
Be the first to review “Intel® Core™ Ultra 5 Processor 245K (24M Cache- up to 5.20 GHz)” Cancel reply
Shipping & Delivery


MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum.
Related products
Ryzen 3 3200G
AMD Ryzen 5 3600
₹9,397.00
Intel Core i7 -12700K
₹23,500.00
About this item
- Intel® Core® i7 3.60 GHz processor offers more cache space and the hyper-threading architecture delivers high performance for demanding applications with better onboard graphics and faster turbo boost
- The Socket LGA-1700 socket allows processor to be placed on the PCB without soldering
- 11 MB L2 and 25 MB L3 cache offers supreme performance for computation intensive apps
- 10 nm design offers great efficiency for computing, delivers nimble processing with balanced cost, performance, and power
AMD Ryzen 9 5950X
₹32,000.00
About this item
- 16 Cores & 32 Threads, 72 MB Cache
- Base Clock: 3.4 GHz, Max Boost Clock: up to 4.9 GHz
- Memory Support: DDR4 3200MHz, Memory Channels: 2, TDP: 105 W, PCI Express Generation : PCIe Gen 4
- Compatible with Motherboards based on 500 Series Chipset, Socket AM4
- Separate Graphic Card Required, Included Heatsink Fan: No
- 3 Years Brand Warranty. For Technical Support : Please Contact : Tel: +91-80-67030050 (Mon-Fri: 09:00 - 17:00 IST); Expect Delayed Response due to ongoing COVID Crisis
- For all performance-related issues in: AMD Processor: Please reach out via AMD brand home page > Drivers & Support > Customer Support (Technical & Warranty help) > Contact Support > Online Service Request In case you are not satisfied the resolution provided by the above brands, please reach back to Amazon Customer service for next steps.









Reviews
There are no reviews yet.