| Brand | AMD |
|---|---|
| Manufacturer | AMD, AMD India Pvt. Ltd,Plot No. 102,103 Export Promotion Industrial Park, Whitefield Bangalore – 560066 |
| Item Height | 6 Millimeters |
| Item Width | 40 Millimeters |
| Product Dimensions | 4 x 4 x 0.6 cm; 411.07 Grams |
| Item model number | AMD Ryzen 5 4600G |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Type | Ryzen 5 4600G |
| Processor Speed | 3700 MHz |
| Processor Count | 6 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Wattage | 65 Watts |
| Are Batteries Included | No |
| Lithium Battery Weight | 1 Kilograms |
| Included Components | Fan and Heat Sink Included |
| Manufacturer | AMD |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 410 g |
Ryzen 5 4600G
₹9,200.00
Product details
| Brand | AMD |
| CPU Manufacturer | AMD |
| CPU Model | Ryzen 5 4600G |
| CPU Speed | 3700 MHz |
| Platform | Linux, Windows |
| Secondary Cache | 19 MB |
Categories: AMD, Custom Processor
Description
Reviews (0)
Be the first to review “Ryzen 5 4600G” Cancel reply
Shipping & Delivery


MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum.









Reviews
There are no reviews yet.