LG 27MP400-B | 27″ 1080p 75Hz IPS 5ms
₹11,500.00
| Screen Size | 27 Inches |
| Display Resolution Maximum | 1920 x 1080 Pixels |
| Brand | LG |
| Special Feature | Anti Glare Screen, Adaptive Sync, Tilt Adjustment, Flicker-Free |
| Refresh Rate | 75 Hz |
Category: Monitor
Description
About this item
- Display: 27″ Full HD IPS Panel | 3 Side Narrow Border
- Gaming Features: 75 Hz Refresh Rate , AMD FreeSync , 5ms Refresh rate, Motion Blur Reduction, Black Stablizer, Dynamic Action Sync
- Connectivity: HDMI , D-Sub
- VESA Wal Mount 75 x 75 compatible
Reviews (0)
Be the first to review “LG 27MP400-B | 27″ 1080p 75Hz IPS 5ms” Cancel reply
Shipping & Delivery


MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum.
Related products
Samsung Odyssey G5 | 27″ Curved 1440p 144Hz VA 1ms
₹23,250.00
Samsung Odyssey G7 | 27″ Curved 1440p (2K) 240Hz VA 1ms
₹37,499.00
Samsung Odyssey G5 | 34″ Curved 1440p (2K) 165Hz VA 1ms
₹38,899.00
| Screen Size | 34 Inches |
| Display Resolution Maximum | 3440 x 1440 Pixels |
| Brand | SAMSUNG |
| Special Feature | Curved,Adaptive Sync,High Dynamic Range,Wall-Mount,Eye Saver Mode,Flicker Free,Off Timer Plus,Screen Size Optimizer,Black Equalizer,Low Input Lag Mode,Refresh Rate OptimizorCurved,Adaptive Sync,High Dynamic Range,Wall-Mount,Eye Saver Mode,Flicker Free,Off Timer Plus,Screen Size… See more |
| Refresh Rate | 165 Hz |
BenQ PD2500Q 100% SRGB Designer | 25″ 1440p (2K) 60Hz IPS 4ms
₹25,990.00
Samsung Odyssey G4 | 25″ 1080p 240Hz IPS 1ms
₹21,390.00
| Screen Size | 25 Inches |
| Display Resolution Maximum | 1,920 x 1,080 Pixels |
| Brand | Samsung |
| Special Feature | Accessory included - Power Cable (1.5M), HDMI Cable, Eco Light Sensor|| Eye Saver Mode|| Flicker Free|| FreeSync Premium|| G-Sync Compatible|| Off Timer Plus|| Refresh Rate Optimizor|| Super Arena Gaming UX|| Ultrawide Game View||Accessory included - Power Cable (1.5M), HDMI Cable, Eco Light Sensor|| Eye Saver Mode|| Flicker Free|| FreeSync Premium|| G-Sync Compatible|| Off Timer Plus||… See more |
| Refresh Rate | 240 Hz |
LG 27GL650F-B | 27″ 1080p 144Hz IPS 1ms
₹16,200.00
| Screen Size | 27 Inches |
| Display Resolution Maximum | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Brand | LG |
| Special Feature | G-Sync Compatible 1ms, 144 Hz, IPS Screen with HDR 10, Height Adjustment; Anti Glare Screen; Pivot Adjustment; Thin Bezel; Tilt Adjustment; Flicker-Free; Wall MountableG-Sync Compatible 1ms, 144 Hz, IPS Screen with HDR 10, Height Adjustment; Anti Glare Screen; Pivot Adjustment; Thin Bezel; Tilt Adjustment; Flicker-Free; Wall… See more |
| Refresh Rate | 144 |
BenQ MOBIUZ EX240N | 24″ 1080p 165Hz VA 1ms
₹13,200.00
LG 22MP68VQ-P | 22″ 1080p 60Hz IPS 5ms
₹8,990.00









Reviews
There are no reviews yet.