View cart “LG UltraGear 32GN650-B | 32″ 1440p 165Hz VA 1ms” has been added to your cart.
Samsung Odyssey G5 | 27″ Curved 1440p 144Hz VA 1ms
₹23,250.00
| Screen Size | 27 Inches |
| Display Resolution Maximum | 2560 X 1440 (WQHD) Pixels |
| Brand | Samsung |
| Special Feature | Flicker-Free, Curved |
| Refresh Rate | 144 Hz |
Category: Monitor
Description
About this item
- 1000R 27-inch gaming monitor – industry-leading screen curvature for immersive, wraparound gaming
- WQHD 2560×1440 resolution & HDR 10 – Delivers a crystal-clear picture and shows hidden details
- 144hz refresh rate & 1ms response time – for lightning fast transitions with no motion blur
- Eye-saver mode & Flicker free – for a comfortable viewing experience
- Windows 10 certified
- Connect easily – HDMI and DP for PS4, Xbox, PC, laptop, Macbook, dual monitor
Reviews (0)
Be the first to review “Samsung Odyssey G5 | 27″ Curved 1440p 144Hz VA 1ms” Cancel reply
Shipping & Delivery


MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum.
Related products
Acer Nitro VG240YS | 24″ 1080p 165Hz IPS 1ms
₹11,000.00
| Screen Size | 23.8 Inches |
| Display Resolution Maximum | 1920 x 1080 Pixels |
| Brand | Acer |
| Special Feature | Wall Mountable, Swivel Adjustment, Frameless, Tilt Adjustment, Thin Bezel, Flicker-Free, Built-In SpeakersWall Mountable, Swivel Adjustment, Frameless, Tilt Adjustment, Thin Bezel, Flicker-Free, Built-In Spea… See more |
| Refresh Rate | 165 Hz |
LG UltraGear 32GN650-B | 32″ 1440p 165Hz VA 1ms
₹24,099.00
Samsung Odyssey G4 | 25″ 1080p 240Hz IPS 1ms
₹21,390.00
| Screen Size | 25 Inches |
| Display Resolution Maximum | 1,920 x 1,080 Pixels |
| Brand | Samsung |
| Special Feature | Accessory included - Power Cable (1.5M), HDMI Cable, Eco Light Sensor|| Eye Saver Mode|| Flicker Free|| FreeSync Premium|| G-Sync Compatible|| Off Timer Plus|| Refresh Rate Optimizor|| Super Arena Gaming UX|| Ultrawide Game View||Accessory included - Power Cable (1.5M), HDMI Cable, Eco Light Sensor|| Eye Saver Mode|| Flicker Free|| FreeSync Premium|| G-Sync Compatible|| Off Timer Plus||… See more |
| Refresh Rate | 240 Hz |
LG 27GL650F-B | 27″ 1080p 144Hz IPS 1ms
₹16,200.00
| Screen Size | 27 Inches |
| Display Resolution Maximum | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Brand | LG |
| Special Feature | G-Sync Compatible 1ms, 144 Hz, IPS Screen with HDR 10, Height Adjustment; Anti Glare Screen; Pivot Adjustment; Thin Bezel; Tilt Adjustment; Flicker-Free; Wall MountableG-Sync Compatible 1ms, 144 Hz, IPS Screen with HDR 10, Height Adjustment; Anti Glare Screen; Pivot Adjustment; Thin Bezel; Tilt Adjustment; Flicker-Free; Wall… See more |
| Refresh Rate | 144 |
Acer HA220Q (White) | 21.5″ 1080p 75Hz IPS 1ms
₹10,790.00
LG 22MP68VQ-P | 22″ 1080p 60Hz IPS 5ms
₹8,990.00
LG 19M38HB | 19″ 720P 60Hz TN 5ms
₹6,890.00









Reviews
There are no reviews yet.