NZXT Kraken 360 RGB LCD Display (White)
₹19,890.00
Lian Li Galahad II LCD ARGB 360mm (White)
₹22,490.00
Lian Li Galahad II LCD ARGB 360mm (Black)
₹22,490.00
FEATURES:
- Visualize the Cool Define your Style
- Empower with Customize Display
- Center Display options
- Build your personal Dashboard
- Background Type Effects
- High Density Aluminum Radiator
Category: CPU Cooler
Description
Specification:
| Product Name | Galahad II LCD |
| Model | GA2ALCD36B |
| Color | Black |
| Type | 360mm |
| Pump Solution | Asteck 8th Gen Pump |
| Pump Speed | 3600 RPM |
| Pump Noise | 32.1 dBA |
| Watter Block Dimension | 72.15 x 73.05 x 61.98mm |
| Lcd Display Type | 2.88 Inch IPS |
| Lcd Display Resolution | 480 x 480 pixels |
| Screen Brightness | 500 nits |
| Radiator Dimension | 399.5 x 120 x 30mm |
| Radiator Material | Aluminum |
| Tube Length | 385mm |
| Fan Dimension | 123 x 120 x 25mm |
| Fan Speed | 300~2450 RPM |
| Static Pressure | 3.26 mmH2O (Max.) |
| Airflow | 79.9 CFM (Max.) |
| Acoustic Noise | 30 dB(A) |
| Bearing Type | Fluid Dynamic Bearing(FDB) |
| Compatible CPU Sockets | Intel: LGA115X/1200/1700
AMD: AM4/AM5 |
Reviews (0)
Be the first to review “Lian Li Galahad II LCD ARGB 360mm (Black)” Cancel reply
Shipping & Delivery


MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum.
Related products
Deepcool Gammaxx AG400 LED 120mm CPU Air Cooler
₹1,950.00
Antec A400i RGB CPU Air Cooler
₹1,720.00
PWM RGB Silent Fan
Automatic neon colors with 4-pin fan connectors. The maximum airflow can reach up to 72 CFM, providing efficient cooling performance for your CPU.
4 Direct-Touched Copper Heat Pipes
The heat pipes can attach to the surface
directly and enhance cooling.
Easy Installation
The installation will be much
easier with the metal fasten
SilverStone PF240-ARGB CPU Liquid Cooler
₹6,800.00
Deepcool AK400 Zero Dark 120mm CPU Air Cooler
₹3,290.00
Deepcool Gammaxx AG500 CPU Air Cooler
₹2,490.00
MSI MAG Coreliquid 240R ARGB Liquid Cooler
₹9,990.00
About this item
- Compatible Socket & CPU: Intel LGA1150/1151/1155/1156/1200, LGA1366, LGA2011, LGA2011-3, LGA2066 / AMD AM4, FM2+, FM2, FM1, AM3+, AM3, AM2+, AM2
- ROTATABLE CAP - Mount the cold plate in any orientation, turn the cap up to 270 degrees to keep it upright.
- TOTAL RGB FAN CONTROL The included RGB fans support custom speed with PWM fan and customizable lighting through software.
- RADIATOR PUMP DESIGN - The pump has been integrated into the radiator for sound dampening and noise reduction.
- TIMELESS RELIABILITY - The motor ceramic bearing has been designed to stand up to 100,000 hours of life expectancy.









Reviews
There are no reviews yet.