MSI PRO MP241X | 23.8”1080p 75Hz VA 4ms Monitor
₹9,990.00
| Screen Size | 60 Centimetres |
| Display Resolution Maximum | 1920 x 1080 |
| Brand | MSI |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Connectivity Technology | VGA, HDMI |
Category: Monitor
Description
About this item
- 23.8″ screen size with Full HD (1920×1080) resolution: the most proper monitor for office, on-line conference meeting & studio.
- IPS grade panel with the best screen colors & brightness for any projects.
- Clearly check every line & detail for your business with anti-glare panel.
- The exclusive MSI Display Kit APP will be your best screen assistant.
- VESA mountable with MSI Cubi series mini PC or on the wall that support a standard 75×75 VESA mount.
Reviews (0)
Be the first to review “MSI PRO MP241X | 23.8”1080p 75Hz VA 4ms Monitor” Cancel reply
Shipping & Delivery


MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum.
Related products
Acer Nitro VG240YS | 24″ 1080p 165Hz IPS 1ms
₹11,000.00
| Screen Size | 23.8 Inches |
| Display Resolution Maximum | 1920 x 1080 Pixels |
| Brand | Acer |
| Special Feature | Wall Mountable, Swivel Adjustment, Frameless, Tilt Adjustment, Thin Bezel, Flicker-Free, Built-In SpeakersWall Mountable, Swivel Adjustment, Frameless, Tilt Adjustment, Thin Bezel, Flicker-Free, Built-In Spea… See more |
| Refresh Rate | 165 Hz |
LG UltraGear 32GN650-B | 32″ 1440p 165Hz VA 1ms
₹24,099.00
Samsung Odyssey G5 | 34″ Curved 1440p (2K) 165Hz VA 1ms
₹38,899.00
| Screen Size | 34 Inches |
| Display Resolution Maximum | 3440 x 1440 Pixels |
| Brand | SAMSUNG |
| Special Feature | Curved,Adaptive Sync,High Dynamic Range,Wall-Mount,Eye Saver Mode,Flicker Free,Off Timer Plus,Screen Size Optimizer,Black Equalizer,Low Input Lag Mode,Refresh Rate OptimizorCurved,Adaptive Sync,High Dynamic Range,Wall-Mount,Eye Saver Mode,Flicker Free,Off Timer Plus,Screen Size… See more |
| Refresh Rate | 165 Hz |
BenQ MOBIUZ EX2710Q | 27″ 1440p (2K) 165Hz IPS 1ms
₹30,799.00
BenQ MOBIUZ EX2710S | 27″ 1080p 165Hz IPS 1ms
₹19,250.00
LG 27GL650F-B | 27″ 1080p 144Hz IPS 1ms
₹16,200.00
| Screen Size | 27 Inches |
| Display Resolution Maximum | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Brand | LG |
| Special Feature | G-Sync Compatible 1ms, 144 Hz, IPS Screen with HDR 10, Height Adjustment; Anti Glare Screen; Pivot Adjustment; Thin Bezel; Tilt Adjustment; Flicker-Free; Wall MountableG-Sync Compatible 1ms, 144 Hz, IPS Screen with HDR 10, Height Adjustment; Anti Glare Screen; Pivot Adjustment; Thin Bezel; Tilt Adjustment; Flicker-Free; Wall… See more |
| Refresh Rate | 144 |
LG 24MP60G-B | 24″ 1080p 75Hz IPS 1ms
₹10,500.00
LG 19M38HB | 19″ 720P 60Hz TN 5ms
₹6,890.00









Reviews
There are no reviews yet.