Samsung Odyssey G7 | 32″ 1440p (2K) 240Hz VA 1ms
₹47,490.00
| Screen Size | 32 Inches |
| Display Resolution Maximum | 2560 x 1440 Pixels |
| Brand | Samsung |
| Special Feature | Curved |
| Refresh Rate | 240 Hz |
Category: Monitor
Description
About this item
- 1000R 32-inch gaming monitor – Industry-leading monitor screen for maximum eye comfort and immersive viewing
- Blazing fast 1ms (GTG) response time and 240Hz refresh rate for smooth gameplay
- Extra detail and clarity with 2560×1440p QHD resolution and true-to-life colors with Samsung’ s QLED technology
- Freesync Premium Pro and Gsync compatible technology – No image tearing or stuttering
- HDR 600 standard provides high luminance 600 nit shows small hidden details in the lightest and darkest scenes
- Windows 10 certified
- Connect easily – HDMI and DP for PS4, Xbox, PC, laptop, Macbook, dual monitor
Reviews (0)
Be the first to review “Samsung Odyssey G7 | 32″ 1440p (2K) 240Hz VA 1ms” Cancel reply
Shipping & Delivery


MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum.
Related products
Samsung Odyssey G5 | 27″ Curved 1440p 144Hz VA 1ms
₹23,250.00
LG UltraGear 32GN650-B | 32″ 1440p 165Hz VA 1ms
₹24,099.00
Samsung Odyssey G5 | 34″ Curved 1440p (2K) 165Hz VA 1ms
₹38,899.00
| Screen Size | 34 Inches |
| Display Resolution Maximum | 3440 x 1440 Pixels |
| Brand | SAMSUNG |
| Special Feature | Curved,Adaptive Sync,High Dynamic Range,Wall-Mount,Eye Saver Mode,Flicker Free,Off Timer Plus,Screen Size Optimizer,Black Equalizer,Low Input Lag Mode,Refresh Rate OptimizorCurved,Adaptive Sync,High Dynamic Range,Wall-Mount,Eye Saver Mode,Flicker Free,Off Timer Plus,Screen Size… See more |
| Refresh Rate | 165 Hz |
MSI Optix MAG342CQR | 34″ 1440p 144Hz VA 1ms Ultrawide
₹41,490.00
LG 27UL500 | 27″ 2160p (4K) 60Hz IPS 5ms
₹24,599.00
Samsung Odyssey G4 | 25″ 1080p 240Hz IPS 1ms
₹21,390.00
| Screen Size | 25 Inches |
| Display Resolution Maximum | 1,920 x 1,080 Pixels |
| Brand | Samsung |
| Special Feature | Accessory included - Power Cable (1.5M), HDMI Cable, Eco Light Sensor|| Eye Saver Mode|| Flicker Free|| FreeSync Premium|| G-Sync Compatible|| Off Timer Plus|| Refresh Rate Optimizor|| Super Arena Gaming UX|| Ultrawide Game View||Accessory included - Power Cable (1.5M), HDMI Cable, Eco Light Sensor|| Eye Saver Mode|| Flicker Free|| FreeSync Premium|| G-Sync Compatible|| Off Timer Plus||… See more |
| Refresh Rate | 240 Hz |
Acer HA220Q (White) | 21.5″ 1080p 75Hz IPS 1ms
₹10,790.00
LG 19M38HB | 19″ 720P 60Hz TN 5ms
₹6,890.00









Reviews
There are no reviews yet.