ViewSonic VA2215-H | 22 Inch 1080p 100Hz
₹5,790.00
- 100Hz FreeSync to eliminate screen tearing and reduce stuttering
- 1ms (MPRT) response time for precision
- ViewMode color rendering options
- Eyecare technology for comfortable viewing
- HDMI and VGA inputs for connectivity
Category: Monitor
Description
| Brand | ViewSonic |
|---|---|
| Manufacturer | ViewSonic Technologies India Private Limited, ViewSonic Technologies India Private Limited |
| Series | VA2215-H-1N |
| Colour | Black |
| Item Height | 18.8 Centimeters |
| Item Width | 37.7 Centimeters |
| Standing screen display size | 22 Inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Product Dimensions | 49.2 x 37.7 x 18.8 cm; 2.4 kg |
| Item model number | VA2215-H |
| Computer Memory Type | DDR5 SDRAM |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Voltage | 230 Volts (AC) |
| Are Batteries Included | No |
| Included Components | VA2215-H x1, HDMI Cable (v1.4; Male-Male) x1, AC/DC Adapter x1 |
| Manufacturer | ViewSonic Technologies India Private Limited |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 2 kg 400 g |
Reviews (0)
Be the first to review “ViewSonic VA2215-H | 22 Inch 1080p 100Hz” Cancel reply
Shipping & Delivery


MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum.
Related products
Samsung Odyssey G5 | 27″ Curved 1440p 144Hz VA 1ms
₹23,250.00
Samsung LC24RG50FZWXXL | 24″ 1080p 144Hz VA 4ms Curved
₹14,490.00
LG 22MP400-B | 22″ 1080p 60Hz VA 5ms
₹7,200.00
LG UltraGear 32GN650-B | 32″ 1440p 165Hz VA 1ms
₹24,099.00
MSI PRO MP241X | 23.8”1080p 75Hz VA 4ms Monitor
₹9,990.00
Samsung Odyssey G5 | 34″ Curved 1440p (2K) 165Hz VA 1ms
₹38,899.00
| Screen Size | 34 Inches |
| Display Resolution Maximum | 3440 x 1440 Pixels |
| Brand | SAMSUNG |
| Special Feature | Curved,Adaptive Sync,High Dynamic Range,Wall-Mount,Eye Saver Mode,Flicker Free,Off Timer Plus,Screen Size Optimizer,Black Equalizer,Low Input Lag Mode,Refresh Rate OptimizorCurved,Adaptive Sync,High Dynamic Range,Wall-Mount,Eye Saver Mode,Flicker Free,Off Timer Plus,Screen Size… See more |
| Refresh Rate | 165 Hz |
MSI Optix MAG342CQR | 34″ 1440p 144Hz VA 1ms Ultrawide
₹41,490.00
Samsung Odyssey G3 | 24″ 1080p 144Hz VA 1ms
₹16,490.00









Reviews
There are no reviews yet.