View cart “Western Digital Black SN850X 1TB M.2 NVMe Gen4 Internal SSD” has been added to your cart.
Western Digital Blue 1TB 7200 RPM
₹9,400.00
| Digital Storage Capacity | 1 TB |
| Hard Disk Interface | Serial ATA |
| Connector Type | Wired |
| Brand | Western Digital |
| Special Feature | Shock Resistant |
| Hard Disk Form Factor | 3.5 Inches |
| Hard Disk Description | Mechanical Hard Disk |
| Compatible Devices | Desktop |
| Colour | Blue |
| Hard Disk Size | 1 TB |
Category: SSD
Description
About this item
- Upgrade and backup with ease
- Future-proof storage
- Improve PC performance
- 1TB capacity
- 3.5-inch internal hard drive
- 64MB buffer size
- 7200 RPM Class
Additional information
| Weight | 43500 kg |
|---|
Reviews (0)
Be the first to review “Western Digital Blue 1TB 7200 RPM” Cancel reply
Shipping & Delivery


MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum.
Related products
XPG 256GB M.2 Nvme ADATA S5
₹5,000.00
About this item
- Check out the buying guide in videos section
- Up to 4 times faster than SATA : Read/write speeds of up to 2100/1500MB/s
- M.2 2280 Form Factor : Supports the latest Intel and AMD platforms and offers easy cable-free installation
- The GAMMIX S5 utilizes LDPC (Low-Density Parity-Check) error correcting code technology to detect and fix a wider range of data errors for more reliable data transfers and a longer product lifespan
- Warranty: 5-year warranty, For Service Center please visit Adata Website> support>RMA service> Service center
Crucial P3 1TB M.2 NVMe
₹9,700.00
Crucial P3 500GB M.2 NVMe
₹6,500.00
| Digital Storage Capacity | 500 GB |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Connector Type | SATA |
| Brand | Crucial |
| Special Feature | Launching with Micron 176-layer NAND5 |
| Hard Disk Form Factor | 2.5 Inches |
| Hard Disk Description | Solid State Drive |
| Compatible Devices | Desktop |
| Hard Disk Size | 500 GB |
| Hard Disk Rotational Speed | 7200 RPM |
Samsung 990 PRO SSD 1TB NVMe M.2 SSD
₹19,000.00
Crucial P3 Plus 1TB NVMe M.2 SSD
₹11,800.00
Colorful SL300 128 GB SSD
₹2,700.00
Western Digital Black SN850X 1TB M.2 NVMe Gen4 Internal SSD
₹12,500.00
Crucial P5 Plus 1TB PCIe 4.0 3D NAND NVMe M.2 SSD, up to 6600MB/s
₹13,500.00









Reviews
There are no reviews yet.