View cart “LG 27MP400-B | 27″ 1080p 75Hz IPS 5ms” has been added to your cart.
Samsung Odyssey G3 | 27″ 1080p 144Hz VA 1ms
₹18,990.00
| Screen Size | 27 Inches |
| Display Resolution Maximum | 1920 x 1080 Pixels |
| Brand | SAMSUNG |
| Special Feature | Height Adjustment, Flicker-Free |
| Refresh Rate | 144 Hz |
Category: Monitor
Description
About this item
- SMOOTH TRANSITION 144Hz refresh rate ensures flawlessly smooth action.
- BLAZING FAST SPEED 1MS refresh rate eliminates lag and motion blur
- SMOOTHER GAMEPLAY A fluid, tear-free gameplay experience at peak performance.
- SEE YOUR GAME YOUR WAY borderless screen stretches from edge to edge
- REDUCED EYE PAIN Longer playtime with less eye fatigue thanks to Samsung’s Flicker Free technology.
Reviews (0)
Be the first to review “Samsung Odyssey G3 | 27″ 1080p 144Hz VA 1ms” Cancel reply
Shipping & Delivery


MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum.
Related products
Acer Nitro VG240YS | 24″ 1080p 165Hz IPS 1ms
₹11,000.00
| Screen Size | 23.8 Inches |
| Display Resolution Maximum | 1920 x 1080 Pixels |
| Brand | Acer |
| Special Feature | Wall Mountable, Swivel Adjustment, Frameless, Tilt Adjustment, Thin Bezel, Flicker-Free, Built-In SpeakersWall Mountable, Swivel Adjustment, Frameless, Tilt Adjustment, Thin Bezel, Flicker-Free, Built-In Spea… See more |
| Refresh Rate | 165 Hz |
Samsung LC24RG50FZWXXL | 24″ 1080p 144Hz VA 4ms Curved
₹14,490.00
LG UltraGear 24GQ50F-B | 24″ 1080p 165Hz VA 1ms
₹11,890.00
Samsung Odyssey G7 | 27″ Curved 1440p (2K) 240Hz VA 1ms
₹37,499.00
MSI PRO MP241X | 23.8”1080p 75Hz VA 4ms Monitor
₹9,990.00
Samsung Odyssey G4 | 25″ 1080p 240Hz IPS 1ms
₹21,390.00
| Screen Size | 25 Inches |
| Display Resolution Maximum | 1,920 x 1,080 Pixels |
| Brand | Samsung |
| Special Feature | Accessory included - Power Cable (1.5M), HDMI Cable, Eco Light Sensor|| Eye Saver Mode|| Flicker Free|| FreeSync Premium|| G-Sync Compatible|| Off Timer Plus|| Refresh Rate Optimizor|| Super Arena Gaming UX|| Ultrawide Game View||Accessory included - Power Cable (1.5M), HDMI Cable, Eco Light Sensor|| Eye Saver Mode|| Flicker Free|| FreeSync Premium|| G-Sync Compatible|| Off Timer Plus||… See more |
| Refresh Rate | 240 Hz |
LG 24MP60G-B | 24″ 1080p 75Hz IPS 1ms
₹10,500.00









Reviews
There are no reviews yet.